Лудогорец победи Нордселанд с минималното 1:0 в мач от последния 6-и

...

Лудогорец победи Нордселанд и спечели групата си в Лигата на конференциите

Лудогорец победи Нордселанд с минималното 1:0 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза в Лигата на конференциите. Якуб Пьотровски означи победното попадение.

" Орлите " постановиха домашен напън на стадион " Хювефарма Арена " в Разград и сътвориха редица рискови офанзиви в хода на първото полувреме. Най-чистата пристигна в 27-ата минута, когато Квадво Дуа стреля в напречната греда.

Кристиан Расмусен пък заплаши вратата на Серджо Пад, само че стражът избави удара му.

След почивката гостите заиграха по-офанзивно. Бенямин Нигрен стреля в глава с лявата греда.

В 80-ата минута разградчани стигнаха до гол. Якуб Пьотровски стреля отвън наказателното поле и след рикошет топката попадна във вратата на Андреас Хансен.

В ответната офанзива играчите на Йоханес Торуп незабавно потърсиха изравнителен гол, само че Маркус Ингвартсен шутира компактно в лявата греда.

В различен мач от групата Фенербахче победи Спартак Търнава с 4:0.

Лудогорец оглави класирането в група " Н " с актив от 12 точки. Фенербахче продължава към 1/16-финалите на шампионата, откакто си заслужи втората позиция със същия брой точки. Нордселанд остана 3-и с 10 пункта. Спартак Търнава завоюва единствено 1 точка против Нордселанд.